This is ÇEVİK KONNEKTÖR VE KABLO MONTAJ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. from Turkey

Electrical Electronics Interior


Read their story in English
  • English
  • Türkçe

Çevik has been giving service as the Turkey representative of world's leading manufacturers since 2003 with the experience gained in connection technology. The most fundamental characteristic of our company is to gain the trust of its customers by pioneering development and change with an innovative point of view.

The mission of our company: to be a solution partner with our expert team and wide range of products, from design to production in Industrial, Transportation, Telecom, Marine / Offshore, Defense and Aviation sectors.Our Vision is to be a global brand with its knowledge and solution ability.

Çevik Connection Technologies considers the customers as a business partners. Therefore, as a principle we are a company that providing our customers with timely, accurate and quality service. Our precedence is providing customer satisfaction %100 by showing the expected effort. In a time of constant technological change, it’s not enough to only have good ideas. The implementation of successful solutions for customers is the benchmark against which we measure ourselves. Highest quality is a commitment to our customers and to ourselves.

Our company which the head office is located in Istanbul Sancaktepe, has offices in Ankara, İzmir and Bursa.

Çevik, 2003 yılından bu yana dünyanın önde gelen üretici firmalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Ayrıca 2011 yılında kurmuş olduğu üretim departmanı ile müşterilerine kablaj üretimi ve elektromekanik montaj hizmeti sunmaktadır.

Firmamızın misyonu; Hizmet kalitesi ve rekabetçi konumunda tasarımdan üretime uzman kadro ve geniş ürün gamı ile çözüm ortağı olmaktır. Firmamızın en temel özelliği, yenilikçi bakış açısı ile gelişime ve değişime öncülük yaparak müşterilerinin güvenini kazanmaktır. Vizyonumuz; Bağlantı teknolojilerinde, bilgi birikimi ve çözüm yeteneğiyle küresel bir marka olmaktır.

Çevik, müşterilerini birer iş ortağı olarak görmektedir. Bu nedenle ekip olarak müşterilerimizi zamanında, doğru, kaliteli hizmet ile buluşturmak ve istekleri doğrultusunda çözümler üretmeyi ilke edinmekteyiz. Profesyonel kadromuzla her zaman önceliğimiz beklenen gayret ve çabayı sonuna kadar göstererek müşteri memnuniyetini %100 sağlamaktır.

Genel Merkezi İstanbul Sancaktepede bulunan firmamızın, İzmir, Ankara ve Bursa da ofisleri bulunmaktadır. Bu sayede Çevik, İstanbul dışında da müşterilerine en yakın lokasyondaki yetkili mühendisleri ile hızlı hizmet vermektedir. Ayrıca 1400 m2’lik depo alanı sayesinde, acil siparişlerde zengin ürün stoğu ile çözüm sunmaktadır.

Discover more about this company

Featured products:

Products/service categories:

Cables Converters Dashboards Electrical systems Electronics Lighting Wires

Busworld exhibitor:

Turkey (Istanbul) 2020

Booth:

Turkey (Istanbul) 2020 9 - C08


Contact

Head office

Abdurrahmangazi Mahallesi, Alparslan Caddesi, No:11
34887 Sancaktepe
Turkey


WS LI YT
This website uses cookies, one of the purposes of which is to calculate visitor statistics. More info Stop showing