This is ONUR MONTAJ SİSTEMLERİ VE TEKNİK HIRDAVAT SAN.TİC. LTD. ŞTİ. from Turkey

Body Hardware


Read their story in English
  • English
  • Türkçe

Onurfix was established at 1984 in Istanbul. The firm which was primarily engaged in the importation of hardware and technical materials in the foundation years, has subsequently decided to specialize in assembly systems and assembly equipments by anticipating that the production systems will be diversified following the industrial development in Turkey.

Onurfix, which introduced the industrial sector in Turkey for the first time with more technological and innovative products other than the usual assembly products such as screw and bolts after importing rivet nuts in 1987, has become an essential supplier of the producing companies by never compromising the quality of customer satisfaction and internalizing and sharing technical knowledge.

Onurfix, which exhibits a sensitive position on such issues as
Quality product
Technical data
Product variety
Stock power
On-time delivery
which are needed in the design and production process of the products, regards itself as a part of the production process and a solution partner, not a seller. With its technological and innovative product group, Onurfix which enables the producers to produce faster and less costly production has adopted the principle of adding value to the institutions it works with.

Onurfix 1984 yılında İstanbulda kurulmuştur. Kuruluş yıllarında hırdavat ve teknik malzeme ithalatı ile iştigal eden firma, Türkiye’de sanayinin gelişmesiyle üretim sistemlerinin çeşitleneceğini öngörerek montaj sistemleri ve montaj ekipmanları konusunda uzmanlaşmaya karar vermiştir.

1987 yılında ithal ettiği somunlu perçin grubu ile Türkiye’de sanayi sektörünü ilk defa vida civata gibi alışılmış montaj ürünleri dışında daha teknolojik ve yenilikçi ürünlerle tanıştıran Onurfix, sonraki yıllarda müşteri memnuniyetini önemseyen kaliteden asla ödün vermeyen, teknik bilgiyi içselleştiren ve paylaşan yapısıyla üretici şirketlerin, fabrikaların vazgeçemedikleri tedarikçisi olmuştur.

Ürünlerin tasarım ve üretim sürecinde ihtiyaç duyulan

Kaliteli ürün
Teknik bilgi
Ürün çeşitliliği
Stok gücü
Zamanında teslimat
Konularında hassas bir duruş sergileyen Onurfix, bir satıcı firma değil, kendini üretim sürecinin parçası, çözüm ortağı olarak görmektedir.

Onurfix üreticilerin daha hızlı ve daha az maliyetli üretim yapmalarına olanak sağlayan teknolojik ve yenilikçi ürün grubuyla çalıştığı kurumlara değer katmayı ilke edinmiştir.

Discover more about this company

Featured products:

Products/service categories:

Body components Bushings Clamps Connectors Fittings

Busworld exhibitor:

Turkey (Istanbul) 2020

Booth:

Turkey (Istanbul) 2020 9 - B09


Contact

Head office

Des Sanayi Sitesi 101 Sokak A2 Blok No:48 34776
34776 ÜMRANİYE
Turkey


WS LI YT
This website uses cookies, one of the purposes of which is to calculate visitor statistics. More info Stop showing